Chery ma w Szczecinie siedem wersji SUV-ów z rodziny Tiggo: od kompaktowego Tiggo 4 HEV (163 KM, od 95 900 zł) po flagowe, 7-miejscowe Tiggo 9 PHEV z napędem 4×4 i mocą 428 KM (od 209 900 zł). Różnią się wielkością nadwozia, liczbą miejsc i rodzajem napędu – i to te trzy rzeczy decydują o wyborze, a nie sama cena. Poniżej zestawiamy wszystkie modele w tabelach: osiągi, wymiary, zasięg i warunki gwarancji. Dane pochodzą z cenników i stron modeli dealera Chery Polmotor, sprawdzonych 7 września 2026 r.
Chery Tiggo 4, 7, 8 i 9 – wszystkie modele w jednej tabeli
Gama Chery w Polsce jest zbudowana wokół czterech wielkości nadwozia (Tiggo 4, 7, 8 i 9), a część z nich występuje w kilku wariantach napędu. Poniższa tabela zestawia je od najmniejszego do największego.
| Model | Miejsca | Napęd | Moc | 0–100 km/h | Zużycie WLTP | Cena od |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tiggo 4 HEV | 5 | hybryda samoładująca (HEV) | 163 KM | 8,9 s | 5,3 l/100 km | 95 900 zł |
| Tiggo 7 | 5 | benzyna 1.6 T-GDI, 7DCT | 147 KM | 10,3 s (FWD) / 9,4 s (AWD) | 7,0–7,8 l/100 km | 106 900 zł |
| Tiggo 7 HEV | 5 | hybryda samoładująca (HEV) | 224 KM | 8,7 s | 5,7 l/100 km | 124 900 zł |
| Tiggo 7 PHEV | 5 | hybryda plug-in (PHEV) | 279 KM | 8,2 s | 6,0 l/100 km | 132 900 zł |
| Tiggo 8 | 7 | benzyna 1.6 T-GDI, 7DCT | 147 KM | 10,8 s | 7,8 l/100 km | 130 900 zł |
| Tiggo 8 PHEV | 7 | hybryda plug-in (PHEV) | 279 KM | 9,0 s | 6,0 l/100 km* | 152 900 zł |
| Tiggo 9 PHEV | 7 | hybryda plug-in 4×4 (PHEV) | 428 KM | 5,4 s | 6,9 l/100 km* | 209 900 zł |
* W hybrydach plug-in podajemy zużycie przy rozładowanej baterii, bo to wartość realna w dłuższej trasie. Przy naładowanej baterii średnie ważone WLTP wynosi 2,4 l/100 km dla Tiggo 8 PHEV i 1,7 l/100 km dla Tiggo 9 PHEV. Ceny „od” to ceny z aktualnej oferty dealera Chery Polmotor na 7 września 2026 r.; wiążące warunki zakupu ustala dealer, a część wersji objęta jest wyprzedażą rocznika 2025.
Wymiary nadwozia – ile miejsca daje każdy Tiggo
Numer w nazwie modelu odpowiada wielkości nadwozia: im wyższy, tym dłuższe auto i większy rozstaw osi. Różnica między najmniejszym a największym SUV-em Chery to prawie pół metra długości i 190 mm rozstawu osi – w praktyce decyduje o tym, czy zmieści się trzeci rząd foteli.
| Model | Długość | Szerokość | Wysokość | Rozstaw osi | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
| Tiggo 4 HEV | 4320 mm | 1831 mm | 1646 mm | 2610 mm | dane u dealera |
| Tiggo 7 / 7 HEV / 7 PHEV | 4553 mm | 1862 mm | 1696 mm | 2670 mm | 500 l / 1305 l |
| Tiggo 8 / 8 PHEV | 4725 mm | 1860 mm | 1705 mm | 2710 mm | 193 / 889 / 1930 l |
| Tiggo 9 PHEV | 4810 mm | 1925 mm | 1741 mm | 2800 mm | 143 / 819 / 2065 l |
W modelach 7-miejscowych pojemność bagażnika podaje się w trzech wariantach: przy rozłożonych wszystkich fotelach, po złożeniu trzeciego rzędu i po złożeniu drugiego oraz trzeciego rzędu. Prześwit to 224 mm w Tiggo 8, 229 mm w Tiggo 8 PHEV i 181 mm w Tiggo 9 PHEV.
Chery Tiggo 7 czy Tiggo 8 – czym się różnią?
To najczęstszy dylemat w salonie, bo oba modele mają ten sam silnik benzynowy 1.6 T-GDI o mocy 147 KM i tę samą dwusprzęgłową skrzynię 7DCT Getrag. Różnica jest w nadwoziu i przeznaczeniu:
- Liczba miejsc – Tiggo 7 to klasyczny 5-osobowy SUV segmentu C. Tiggo 8 ma 7 miejsc w standardzie, w układzie 2+3+2.
- Długość – Tiggo 8 jest o 172 mm dłuższe (4725 mm wobec 4553 mm) i ma o 40 mm większy rozstaw osi.
- Bagażnik – Tiggo 7 oferuje 500 l w konfiguracji 5-osobowej, Tiggo 8 przy komplecie 7 pasażerów tylko 193 l, ale po złożeniu obu tylnych rzędów aż 1930 l.
- Osiągi – cięższe Tiggo 8 przyspiesza do 100 km/h w 10,8 s, Tiggo 7 w wersji FWD w 10,3 s, a Tiggo 7 AWD w 9,4 s.
- Cena – różnica startowa to 24 000 zł (106 900 zł wobec 130 900 zł).
W skrócie: jeśli trzeci rząd foteli nie jest Ci potrzebny nawet okazjonalnie, Tiggo 7 daje ten sam napęd taniej i w wygodniejszym do parkowania nadwoziu.
Benzyna, HEV czy PHEV – który napęd do jakiej jazdy
Chery oferuje trzy rodzaje napędu i to one, a nie wielkość auta, najmocniej wpływają na koszty paliwa:
- Benzyna (Tiggo 7, Tiggo 8) – najprostsza i najtańsza w zakupie. Zużycie 7,0–7,8 l/100 km w cyklu WLTP. Sensowna, jeśli jeździsz mało albo głównie w trasie.
- Hybryda samoładująca HEV (Tiggo 4 HEV, Tiggo 7 HEV) – nie wymaga ładowania z gniazdka, sama odzyskuje energię przy hamowaniu. Zużycie spada do 5,3–5,7 l/100 km, a zasięg na jednym tankowaniu sięga 880–950 km. To wybór dla jazdy miejskiej i mieszanej.
- Hybryda plug-in PHEV (Tiggo 7 PHEV, Tiggo 8 PHEV, Tiggo 9 PHEV) – ma dużo większą baterię, którą ładuje się z gniazdka, i przejeżdża 90–147 km wyłącznie na prądzie. Jeśli codzienne trasy mieszczą się w zasięgu elektrycznym, do stacji paliw jeździsz sporadycznie.
Wszystkie hybrydy Chery korzystają z autorskiego układu CHERY Super Hybrid (CSH), który łączy silnik spalinowy z jednostkami elektrycznymi i dedykowaną przekładnią hybrydową. Więcej o samym wyborze napędu piszemy w poradniku Hybryda HEV czy PHEV – którą wybrać?, a o rachunku miesięcznym w tekście Ile kosztuje utrzymanie hybrydowego SUV-a?.
Zasięg elektryczny i łączny w wersjach plug-in
Trzy modele Chery jeżdżą na prądzie na dłuższych dystansach. Różnice są spore, bo Tiggo 9 PHEV ma wyraźnie większą baterię niż pozostałe dwa.
| Model | Zasięg elektryczny | Zasięg łączny | Moc / napęd |
|---|---|---|---|
| Tiggo 7 PHEV | do 90 km | do 1200 km | 279 KM, przedni |
| Tiggo 8 PHEV | do 90 km | do 1100 km | 279 KM, przedni |
| Tiggo 9 PHEV | do 147 km | do 1050 km | 428 KM, 4×4 (AWD) |
Tiggo 9 PHEV jako jedyny w gamie ma napęd na cztery koła i funkcję V2L do 6,6 kW, czyli możliwość zasilania urządzeń zewnętrznych prądem z auta. Szczegóły techniczne układu opisujemy na stronie technologii Chery.
Gwarancja Chery – co dokładnie obejmuje 7 lat
Wszystkie modele w salonie objęte są tym samym pakietem gwarancyjnym. Wersje hybrydowe dostają dodatkowo osobną gwarancję na akumulator trakcyjny i podzespoły napędu.
| Zakres | Okres | Limit przebiegu |
|---|---|---|
| Gwarancja mechaniczna | 7 lat | 150 000 km |
| Akumulator i podzespoły hybrydy (tylko HEV i PHEV) | 8 lat | 160 000 km |
| Perforacja nadwozia (korozja) | 12 lat | – |
| Lakier | 3 lata | – |
| Części zamienne | 2 lata | bez limitu |
Warunkiem utrzymania gwarancji są przeglądy w autoryzowanej stacji – w Szczecinie obsługuje je autoryzowany serwis Chery Polmotor.
Który model Chery wybrać? Szybka podpowiedź
- Jeżdżę głównie po mieście, sam lub we dwoje – Tiggo 4 HEV. Najkrótsze nadwozie (4320 mm), 5,3 l/100 km, najniższa cena wejścia.
- Rodzina 2+2, mieszane trasy – Tiggo 7 HEV. 224 KM, 5,7 l/100 km i bagażnik 500 l bez konieczności ładowania z gniazdka.
- Szukam najtańszego SUV-a segmentu C – Tiggo 7 w wersji benzynowej, z opcją napędu AWD w odmianie Prestige.
- Codziennie krótkie dystanse, mam gdzie ładować – Tiggo 7 PHEV lub 7-miejscowe Tiggo 8 PHEV: do 90 km na samym prądzie.
- Potrzebuję 7 miejsc w rozsądnej cenie – Tiggo 8, jedyny 7-osobowy Chery z napędem benzynowym.
- Chcę maksimum przestrzeni, mocy i napęd 4×4 – Tiggo 9 PHEV: 428 KM, 5,4 s do setki, 147 km zasięgu elektrycznego.
Jeśli nie chcesz czekać na zamówienie fabryczne, sprawdź listę aut gotowych do odbioru w zakładce Chery dostępne od ręki – stan magazynowy zmienia się na bieżąco. Cały proces zakupu opisujemy krok po kroku w poradniku Jak kupić SUV-a Chery w Szczecinie?.
Podsumowanie
Wybór modelu Chery sprowadza się do trzech pytań: ile osób wozisz, jak długie są Twoje codzienne trasy i czy masz gdzie ładować auto. Przy pięciu miejscach i jeździe miejskiej wystarczy Tiggo 4 HEV lub Tiggo 7 HEV; przy siedmiu miejscach wybierasz między benzynowym Tiggo 8 a wersjami plug-in Tiggo 8 PHEV i Tiggo 9 PHEV. Wszystkie warianty dzielą ten sam pakiet gwarancyjny: 7 lat na mechanikę, 12 lat na perforację i 8 lat na podzespoły hybrydy. Najlepszym sposobem na ostateczną decyzję jest jazda testowa dwóch modeli tego samego dnia – umówisz ją w salonie Chery Polmotor w Szczecinie.
Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje Chery Tiggo 7?
Chery Tiggo 7 w wersji benzynowej z silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 147 KM kosztuje od 106 900 zł. Wersja hybrydowa Tiggo 7 HEV (224 KM) zaczyna się od 124 900 zł, a plug-in Tiggo 7 PHEV (279 KM) od 132 900 zł. To ceny z oferty dealera Chery Polmotor na 7 września 2026 r.; wiążące warunki potwierdza salon.
Który Chery ma 7 miejsc?
Siedem miejsc mają trzy modele: Chery Tiggo 8 (benzyna, układ 2+3+2 w standardzie), Chery Tiggo 8 PHEV (plug-in, układ 5+2) oraz Chery Tiggo 9 PHEV (plug-in 4×4, trzy rzędy pełnowymiarowych foteli). Tiggo 4 i wszystkie wersje Tiggo 7 są pięciomiejscowe.
Jakie wymiary ma Chery Tiggo 8?
Chery Tiggo 8 ma 4725 mm długości, 1860 mm szerokości (z lusterkami), 1705 mm wysokości i 2710 mm rozstawu osi. Prześwit wynosi 224 mm w wersji benzynowej i 229 mm w wersji PHEV. Bagażnik mieści 193 l przy siedmiu pasażerach, 889 l po złożeniu trzeciego rzędu i 1930 l po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu.
Czym różni się Chery Tiggo 7 od Tiggo 8?
Oba modele mają ten sam silnik 1.6 T-GDI o mocy 147 KM i skrzynię 7DCT. Tiggo 8 jest o 172 mm dłuższe (4725 mm wobec 4553 mm), ma 7 miejsc zamiast 5 i bagażnik powiększany do 1930 l. Tiggo 7 jest lżejsze, szybsze w wersji AWD (9,4 s do setki) i tańsze o 24 000 zł na starcie.
Ile lat gwarancji ma Chery?
Chery daje 7 lat gwarancji mechanicznej do 150 000 km, 12 lat gwarancji na perforację nadwozia, 3 lata na lakier i 2 lata na części zamienne bez limitu kilometrów. W modelach hybrydowych HEV i PHEV dochodzi osobna gwarancja na akumulator i podzespoły hybrydy: 8 lat do 160 000 km.
Który Chery ma największy zasięg elektryczny?
Największy zasięg na samym prądzie ma Chery Tiggo 9 PHEV – do 147 km, przy łącznym zasięgu do 1050 km. Tiggo 7 PHEV i Tiggo 8 PHEV przejadą do 90 km w trybie elektrycznym, przy łącznym zasięgu odpowiednio do 1200 km i do 1100 km.
Źródła danych
Dane sprawdzone 7 września 2026 r. Parametry techniczne i ceny pochodzą ze stron modeli oraz cenników dealera; wymiary nadwozia zweryfikowano dodatkowo w specyfikacji producenta.
- Chery Polmotor Szczecin – oferta i strony modeli Chery Tiggo (ceny, osiągi, wyposażenie, warunki gwarancji).
- Chery International – specyfikacja gamy Tiggo (długość nadwozia i rozstaw osi).
- Chery International – CHERY Super Hybrid (CSH) (opis technologii hybrydowej).
- Chery Polmotor Szczecin – lista aut dostępnych od ręki (bieżący stan magazynowy).
Redakcja Chery Polmotor Szczecin
Zespół autoryzowanego dealera Chery w Szczecinie. Zestawienia parametrów przygotowujemy na podstawie cenników i specyfikacji technicznych producenta oraz aktualnej oferty salonu – nie testujemy aut redakcyjnie i nie publikujemy opinii użytkowników.
Opublikowano: 7 września 2026 r. · Dane w artykule sprawdzone 7 września 2026 r.
Poradniki, które warto przeczytać
- Hybryda HEV czy PHEV – którą wybrać?
- SUV rodzinny do 130 tys. zł – na co zwrócić uwagę?
- Ile kosztuje utrzymanie hybrydowego SUV-a?
- Jak kupić SUV-a Chery w Szczecinie?
- Leasing Chery Tiggo w 2026 r. – limit 100 czy 150 tys. zł?
- Spalanie Chery Tiggo HEV, PHEV i benzyna – dane WLTP
- Gwarancja Chery – co obejmuje i jakie przeglądy robić